Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

RESTUBE - Technologie

Czym kask jest dla narciarza, rowerzysty czy pracownika budowlanego tym RESTUBE jest dla surfera, pływaka, człowieka na pokładzie, czy w okolicach wody.

Jadąc samochodem zapinamy pasy bezpieczeństwa, chodząc zimą po górach zabieramy ze sobą plecak przeciwlawinowy. Będąc w okolicy wody powinniśmy mieć ze sobą RESTUBE aby czuć się i być bardziej bezpiecznym.

Niezależnie czy w wodzie jest silny prąd, czy złapie nas skurcz, czy popsuje się używany przez nas sprzęt wodny, czy po prostu dla lepszego, bezpieczniejszego samopoczucia RESTUBE może uratować nam życie.

RESTUBE jest lekką bojką asekuracyjną umieszczoną w małej poręcznej torebce, którą możecie mieć zawsze przy sobie. Bojka jest na stałe połączona z paskiem przypiętym klamrą w pasie. Bojka asekuracyjna, po pociągnięciu za zawleczkę jest napełniana z typowego 16 gramowego naboju CO2 w ciągu ułamków sekundy. Po napełnieniu ma wyporność 75 N (7,0 kg) co jest wystarczające aby głowę każdego użytkownika utrzymać nad powierzchnią wody. Po napełnieniu chwytamy się bojki i wzywamy pomocy lub płyniemy w bezpiecznym kierunku.

RESTUBE może być także napełniania powietrzem ustami przez zawór spustowo-wlotowy. Zawór ten służy też do spuszczania CO2 lub powietrza (po naciśnięciu zaworu odwróconym korkiem). Po zamontowaniu nowego naboju CO2 , zwinięciu bojki i schowania jej do torebki RESTUBE jest gotowa do ponownego użycia.

Bojka jest wykonana z wytrzymałego materiału, zatwierdzonego do produkcji kamizelek ratunkowych. Może być używana także w wodzie morskiej. Dlatego też zalecamy używanie oryginalnych nabojów CO2 RESTUBE odpornych także na działania wody morskiej i gwarantujących prawidłowe działanie w każdych warunkach. Wszystkie użyte materiały posiadają certyfikaty niezbędne do produkcji kamizelek ratunkowych.

Wszystkie produkty RESTUBE są poddawane 100% kontroli jakości i pochodzą z Niemiec.

RESTUBE po wyjęciu z pudełka jest gotowe do użytku.

RESTUBE nie wymaga specjalnej konserwacji. Zalecane jest sprawdzenie RESTUBE przed ponownym użyciem przez nadmuchanie bojki ustami w celu sprawdzenia jej szczelności. Po użytkowaniu w wodzie morskiej zaleca się wypłukanie mechanizmu napełniającego w bieżącej wodzie.

Naboje CO2 są klasyfikowane jako materiały niebezpieczne w samolotach. Jednak możliwe jest zabranie na pokład samolotu do 4 sztuk 16 g nabojów CO2.