Znajdź nas na: Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Facebooku

TALBOT-TORRO - Technologie

Talbot-Torro opracował nową gamę specjalistycznych rakiet przez wybór i zastosowanie kombinacji najlepszych materiałów z najnowocześniejszymi technologiami.

Power Wave
Power Wave
Faliste ułożenie otworów w lewo i prawo po zewnętrznej stronie ramy minimalizuje tarcie naciągu w miejscach przechodzenia prze przelotki w ramie i zmniejsza naprężenia naciągu.
Daje to w rezultacie zwiększoną elastyczność styku naciągu z ramą, co powoduje lepszy transfer energii prze zwiększenie efektu „trampoliny” i zwiększa przyspieszenie o około 5%.
Multitaper-Profile
Multitaper-Profile
Kombinacja cieńszego i grubszego profilu rakiety powoduje jednoczesne zwiększenie mocy i kontroli.
Grubszy profil w okolicy łączenia głowy z drążkiem (T-joint) zmniejsza uginanie, przez co zwiększa kontrolę.
Węższa rama po obu stronach głowy poprawia aerodynamikę i w połączeniu z grubszym profilem u góry rakiety zwiększa wyważenie na głowę, co daje dodatkową moc.
Mega Power Zone
Mega Power Zone
Dziesięć większych otworów w przelotkach po prawej i lewej stronie ramy głowy rakiety od jej środka tworzy „Strefę mega mocy”.
Te powiększone otwory umożliwiają bardziej swobodne wyginanie się naciągu, co zwiększa efekt „trampoliny” w obszarze „sweet spotu” dodając odbiciu mocy.
Long Shaft Power
Long Shaft Power
Specjalnie wydłużony drążek rakiety o 1 cm daje zwiększoną sprężystość w czasie odbicia lotki, co powoduje większą moc i wyższą prędkość.
Air Flex
Air Flex
Krótka, miękka, plastikowa obręcz umożliwia zginanie się drążka rakiety na dłuższym odcinku.
Zwiększenie dźwigni daje większą moc.
Sprężystości są różne i mogą być dobierane w zależności od sposobu gry.
U-Profile
U-Profile
Rakiety z U-Profile mają dłuższe niż normalnie struny poprzeczne dzięki czemu naciąg jest bardziej elastyczny i bardziej się ugina.
Isometric Head Shape
Isometric Head Shape
Izometryczny kształt głowy zwiększa powierzchnię prawidłowego odbicia lotki (tzw. „sweet spot”) o około 30%.
Triangle-Profile
Triangle-Profile
Nowy, aerodynamiczny, trójkątny profil zwiększa przyspieszenie.
Power Bridges
Power Bridges
Elastyczne mostki z PU-gumy w ramie rakiety umożliwiają maksymalną swobodę naciągu i zmniejszają drgania = 7 % większa prędkość + zmniejszone drgania.
Slim Shaft
Slim Shaft
Nowy, cienki drążek (część środkowa) rakiety o zmniejszonej o około 0,5 mm średnicy w super lekkich rakietach dodatkowo zmniejsza opory powietrza, co w rezultacie zwiększa szybkość odbicia.
Grafitowa rączka
Grafitowa rączka
Wykonanie rączki rakiety ze 100% grafitu czyni rakietę ultra lekką. Jednocześnie ryzyko złamania rączki jest zminimalizowane do zera przez użycie grafitu zamiast drewna.