Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

TALBOT-TORRO - Technologie

Talbot-Torro opracował nową gamę specjalistycznych rakiet przez wybór i zastosowanie kombinacji najlepszych materiałów z najnowocześniejszymi technologiami.

Power Wave
Power Wave
Faliste ułożenie otworów w lewo i prawo po zewnętrznej stronie ramy minimalizuje tarcie naciągu w miejscach przechodzenia prze przelotki w ramie i zmniejsza naprężenia naciągu.
Daje to w rezultacie zwiększoną elastyczność styku naciągu z ramą, co powoduje lepszy transfer energii prze zwiększenie efektu „trampoliny” i zwiększa przyspieszenie o około 5%.
Mega Power Zone
Mega Power Zone
Dziesięć większych otworów w przelotkach po prawej i lewej stronie ramy głowy rakiety od jej środka tworzy „Strefę mega mocy”.
Te powiększone otwory umożliwiają bardziej swobodne wyginanie się naciągu, co zwiększa efekt „trampoliny” w obszarze „sweet spotu” dodając odbiciu mocy.
Long Shaft
Long Shaft
Specjalnie wydłużony drążek rakiety o 1 cm daje zwiększoną sprężystość w czasie odbicia lotki, co powoduje większą moc i wyższą prędkość.
Triangle-Profile
Triangle-Profile
Nowy, aerodynamiczny, trójkątny profil zwiększa przyspieszenie.
Air Flex
Air Flex
Krótka, miękka, plastikowa obręcz umożliwia zginanie się drążka rakiety na dłuższym odcinku.
Zwiększenie dźwigni daje większą moc.
Sprężystości są różne i mogą być dobierane w zależności od sposobu gry.
U-Profile
U-Profile
Rakiety z U-Profile mają dłuższe niż normalnie struny poprzeczne dzięki czemu naciąg jest bardziej elastyczny i bardziej się ugina.
Isometric Head Shape
Isometric Head Shape
Izometryczny kształt głowy zwiększa powierzchnię prawidłowego odbicia lotki (tzw. „sweet spot”) o około 30%.
Power Bridges
Power Bridges
Elastyczne mostki z PU-gumy w ramie rakiety umożliwiają maksymalną swobodę naciągu i zmniejszają drgania = 7 % większa prędkość + zmniejszone drgania.
Slim Shaft
Slim Shaft
Nowy, cienki drążek (część środkowa) rakiety o zmniejszonej o około 0,5 mm średnicy w super lekkich rakietach dodatkowo zmniejsza opory powietrza, co w rezultacie zwiększa szybkość odbicia.
Grafitowa rączka
Grafitowa rączka
Wykonanie rączki rakiety ze 100% grafitu czyni rakietę ultra lekką. Jednocześnie ryzyko złamania rączki jest zminimalizowane do zera przez użycie grafitu zamiast drewna.
Multitaper-Profile
Multitaper-Profile
Kombinacja cieńszego i grubszego profilu rakiety powoduje jednoczesne zwiększenie mocy i kontroli.
Grubszy profil w okolicy łączenia głowy z drążkiem (T-joint) zmniejsza uginanie, przez co zwiększa kontrolę.
Węższa rama po obu stronach głowy poprawia aerodynamikę i w połączeniu z grubszym profilem u góry rakiety zwiększa wyważenie na głowę, co daje dodatkową moc.