Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

FERRINO

Ferrino jest jedna z najstarszych (i najlepszych) marek outdoor na świecie.

Jej historia zaczęła się w roku 1870 w Turynie, w sklepie z farbami Cesare Ferrino, kiedy to wpadł on na rewolucyjny pomysł dodania materiałom właściwości nieprzemakalnych. Te materiały odniosły natychmiastowy sukces we Włoszech. Już w roku 1890 Ferrino wyposażył w namioty wykonane z tych nowatorskich materiałów uczestników górskich wypraw. Legenda mówi też, że w tym samym roku założyciel fabryki Fiata – senator Giovanni Agnelli wyszedł z fabryki Ferrino z materiałowym dachem do Fiata pod pachą. Od tego czasu Ferrino stało się synonimem sportów outdoor.

W 1910 roku Ferrino wprowadziło na rynek namiot Cervino – pierwszy wyprodukowany masowo i dostępny szerokiemu odbiorcy. Przez wszystkie następne lata Ferrino zawsze znajdowało się w czołówce marek outdoor wytyczających kierunki rozwoju tej grupy produktów. Możecie Państwo je śledzić na niżej podanej stronie: Historia

W roku 2020 firma Ferrino uroczyście świętuje swoje 150-lecie istnienia.

150 lat Ferrino

Produkty Ferrino są wynikiem nieustannych technologicznych badań, skrupulatnych outdoorowych testów i zdolności do słuchania opinii użytkowników: testerów i klientów. Wszystko to w połączeniu z wyjątkowym rzemiosłem i włoskim stylem czyni każdy produkt Ferrino produktem, z którego możecie być dumni. Jakość nie jest tylko gwarantowana przez Ferrino – jest poświadczona przez certyfikat UNI ISO 9001 co zapewnia 100% jakości od projektu do wykonania.

Linia HighLab jest „perłą w koronie” produktów Ferrino – testowana w najbardziej wymagających miejscach na ziemi i zapewniająca maksymalnie wysoką jakość o czym możecie przekonać się osobiście.

Przez ponad 50 lat Ferrino dostarczało namioty i akcesoria rządowym i humanitarnym organizacjom działającym na całym świecie. Wśród nich są między innymi ONZ, Caritas, Italian civil defense i CNSAS włoska, alpejska organizacja ratunkowa (odpowiednik GOPR w Polsce).