Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

CASCO

Najwyższa jakość kasków i okularów


Historia


Przez około 20 lat nazwa CASCO jest synonimem innowacyjności i wysokiej jakości. CASCO jest jednym z wiodących europejskich producentów kasków. Produkuje międzyinnymi kaski narciarskie i kaski rowerowe. Posiada aktualnie dwa zakłady produkcyjne wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia do rozwoju i produkcji kasków oraz okularów, w których zatrudnia ponad 150 wykwalifikowanych pracowników.

Firma CASCO Schutzhelme GmbH została założona w roku 1989. Jej siedziba została przeniesiona z Badenii-Wirtembergii do Saksonii w sierpniu 1995 roku. W styczniu 2006 roku kolejną fabrykę otwarto w Satu Mare w Rumunii.

Bezpieczeństwo, funkcjonalność, wygoda i wzornictwo bezwzględnie charakteryzują wszystkie produkty CASCO dzięki wykorzystywaniu wszelkich uwag i sugestii ich użytkowników.

A są nimi także doświadczeni sportowcy tacy jak:
  • 5 krotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Ole Einar Björndalen
  • mistrz olimpijski w skokach narciarskich Lars Bystöl
  • 2 krotny mistrz olimpijski w kolarstwie torowym Jens Fiedler czy
  • jeździec konny Jos Lansink.


Zaangażowanie CASCO w sport wyczynowy


CASCO oznacza najwyższą jakość i innowacyjność wszystkich oferowanych produktów.

Innowacyjne rozwiązania stosowane w sprzęcie dla sportowców wyczynowych są wykorzystywane także w produktach do normalnego amatorskiego użytku.

Dlatego tak istotne jest podczas opracowywania nowych rozwiązań, testowanie ich w ekstremalnych warunkach przez światowej klasy sportowców i wykorzystywanie ich uwag i opinii.

Szczególnie kaski narciarskie jako stosunkowo nowa grupa produktów w CASCO, została opracowana w ścisłej współpracy z najlepszymi sportowcami jak uprzednio grupa kasków rowerowych i do jazdy konnej.

Dla przykładu weźmy sporty zimowe. Narciarski Puchar Świata jest uważany za zimową „Formułę 1”; wszystkie nowe rozwiązania stosowane w sprzęcie pochodzą stąd. To tam kaski narciarskie są testowane i opracowywane w ekstremalnych warunkach, co gwarantuje doskonałą ochronę i komfort wszystkim użytkownikom.

Specjalne produkty CASCO dla światowej klasy sportowców służą jako podstawa do produkcji wszystkich produktów CASCO dostępnych potem w sklepach.

Oczywiście efekt reklamowy uzyskany dzięki sponsoringowi jest bardzo istotny. Użytkowanie produktów CASCO przez czołowych sportowców ma istotny wpływ na wybór marki przez odbiorcę detalicznego.

I wreszcie sponsoring jest ściśle powiązany z podziwem i entuzjazmem do osiągania przez sportowców doskonałości. Wszystkie grupy pracowników CASCO ściśle identyfikują się z produktami – dla przykładu kiedy któryś ze sportowców np. Lars Bystöl, zdobywa medal, cała załoga kibicuje mu i cieszy się z jego sukcesów.

Świadczy to, że wszelkie działania sponsoringowe charakteryzują się ścisłą współpracą i szczególną więzią pomiędzy producentem i sportowcem.

CASCO życzy wszystkim swoim sportowcom udanego sezonu.