Znajdź nas na: Znajdź nas na YouTube Znajdź nas na Instagram Znajdź nas na Facebooku

AGU

Firma AGU BV jest marką holenderską oferującą konfekcję i kompletne akcesoria rowerowe: AGU powstała jako firma rodzinna w 1966 roku.
W Holandii gdzie na rowerze jeżdżą wszyscy (z konieczności lub dla przyjemności, a często z obu powodów jednocześnie), gdzie na siodełku rowerowym człowiek prawie się rodzi i na nim prawie umiera (śmiercią naturalną oczywiście), firma AGU jest najczęściej wybieraną marką w tym asortymencie.

Na świecie AGU obecna jest w ponad 25 krajach na niemal wszystkich kontynentach.

Oferta firmy AGU jest kompletna – poza rowerami zawiera wszystko, co do jazdy na rowerze może być potrzebne.
Znajduje się w niej konfekcja rowerowa dla mężczyzn, kobiet i dzieci dedykowana jeździe na rowerze jak i linia casual cycling oraz indoor cycling, a także specjalna linia konfekcji i akcesoriów na chłodniejsze dni (zimowa).
„Feel good” (czuj się dobrze) to hasło przewodnie każdej kolekcji AGU.
Produkty te sprawiają, że jazda na rowerze i inne formy aktywności fizycznej dają więcej radości, są praktyczne, ładniejsze, łatwiejsze w użyciu i bardziej komfortowe.
Konfekcja rowerowa składa się z produktów do jazdy wyczynowej race - oraz zawodniczej MTB, jazdy sportowej i specjalnie dobieranych produktów komfortowej linii casual dla rosnącej grupy rowerzystów rekreacyjnych.
Oferta, obok konfekcji (koszulki rowerowe, spodenki rowerowe, kurtki, czapki, rękawiczki i skarpetki), zawiera także okulary sportowe, buty rowerowe, kaski, torby i sakwy oraz bieliznę techniczną i kurtki nie tylko na rower.

Przy produkcji konfekcji rowerowej, AGU ściśle współpracuje, z najbardziej znanym producentem specjalizującym się tego typu wyrobach – włoską firmą Nalini® z grupy MOA.
Do jej produkcji AGU używa najnowszych technicznych materiałów takich jak: amaretta, colon, cooldry, Coolfree®, Coolmax®, cordura, Hygienic®, kevlar, Lycra®, Mantotex®, mesh, microfibre, Neoprene®, spandex, streamtex, Summerit®, Supplex®, Tactel®, Teflon®, Thermolite®, Thinsulate®, windtex i wiele innych.
Samych wkładów do spodenek rowerowych jest 7 rodzajów dla kobiet i 12 dla mężczyzn.
Większość artykułów jest projektowanych przez AGU.
Ogrom energii jest wkładany w projektowanie i rozwijanie własnych produktów.
Kolekcje są produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów.
Wzornictwo kieruje się najnowszymi trendami mody.
Na końcu kontrola jakości jest bezwzględna - sam wygląd jest niewystarczający; wszystkie produkty muszą być znakomitej jakości.
Dlatego też wszystkie nowe produkty są dokładnie testowane i poprawiane przed wprowadzeniem ich do sprzedaży.
Kontrola jakości trwa nawet potem, aby zapewnić każdemu produktowi spełnienie najwyższych standardów jakościowych.

Firma AGU dostarcza swoje produkty wielu zawodowym grupom kolarskim.
Najbardziej znaną jest grupa kolarska Rabobank, której oficjalnym sponsorem i dostawcą konfekcji od 1996 roku jest AGU.

Firma AGU daje także możliwość zamawiania konfekcji rowerowej projektowanej specjalnie dla klienta tzw. „Custom-made”. Klient wybiera kolory, w których koszulki i spodenki mają być wykonane, logo, jakie chce na nich umieścić, oraz proponuje ich układ graficzny, a profesjonalny zespół projektantów AGU przedstawia propozycję do zaakceptowania.
Przedstawia też bezpłatnie wycenę ich wykonania. Cena zależy od ilości sztuk kompletów oraz ilości kolorów użytych w projekcie.
Jako, że produkcja odbywa się we włoskiej fabryce Moa Sport to okres od momentu akceptacji wzoru do dostawy do klienta wynosi około 10 tygodni, a jakość jest taka sama, jak w kompletach używanych przez zawodowe grupy kolarskie.

Jazda na rowerze jest wyzwaniem i każdy bierze udział w swoim własnym wyścigu.
Wyścig zawodowców, niedzielne ściganie się o poranku, treningi, ale także dojeżdżanie do szkoły, pracy czy na zakupy; AGU czyni jazdę rowerową przyjemniejszą na wiele sposobów.
Z najlepszą konfekcją rowerową AGU.